Transport z Włoch

Transport do Włoch

O Firmie


Szanowni Państwo!


Chcielibyśmy Państwu przedstawić naszą spółkę - „EUROTIR”

Jesteśmy niedużą firmą rodzinną, zajmującą się wieloma gałęziami w branży spedycyjno-transportowej, związanymi z obrotem towarowym z zagranicą. Właścicielami oraz osobami zarządzającymi spółką są:


Ojciec - Adam Cedroński

Syn - Michał Cedroński

którzy już od roku 1992 prowadzą, w tym samym miejscu w Łomiankach firmę ukierunkowaną na transport tzw. „drobnicy” z Włoch, usługi magazynowo-logistyczne, obsługę i odprawy celne, a ostatnio (od 1 maja 2004 roku) także obsługę INTRSATAT dla wewnątrzunijnego obrotu towarowego.


Działania w branży transportowej rozpoczęliśmy od znalezienia sprawnego i rzetelnego partnera we Włoszech. Ostatecznie wybraliśmy dużą firmę o zasięgu europejskim – EUROTIR srl z Castelgoffredo (MN) w północnych Włoszech, z którą od wielu już lat współpracujemy. Proces dostawy towarów z Włoch do Polski przedstawia się w następujący sposób: kurierzy podejmują towary dla polskich odbiorców z dowolnego miejsca we Włoszech, dostarczają je do przeładunkowego magazynu w Castelgoffredo, gdzie zostają ostatecznie załadowane do zbiorczego TIR-a. Transport jest wysyłany regularnie do Polski, minimum raz w tygodniu (w piątek), a w razie potrzeby, dodatkowo i w inne dni. Rozładunek całego samochodu następuje w Łomiankach do magazynów naszej firmy, skąd towary mogą Państwo odebrać osobiście lub na życzenie dostarczamy je naszym klientom pod wskazany adres na terenie całej Polski. Dzięki takiemu systemowi towar nie „krąży” po kilku magazynach tranzytowych, co powoduje opóźnienia oraz co być może jest najważniejsze, narażony jest na uszkodzenia lub zniszczenia wynikłe z częstego jego przeładunku. Przez te kilkanaście lat naszej działalności, nie zdarzyło się, by samochód nie wyjechał o stałym, ustalonym terminie z Włoch do Łomianek nawet, jeśli nie było pełnego ładunku (tak zdarza się często w styczniu – poświąteczny początek roku). Najważniejszy jest dla nas Klient, któremu zobowiązaliśmy się dostarczyć towar zawsze i na czas. To nasza dewiza wypracowana przez te wszystkie lata.


Od początku, naturalną i dodatkową działalnością przy obsłudze transportu międzynarodowego jest prowadzenie przez nas agencji celnej oraz składu celnego. Od roku 1995 na naszym terenie, utworzone było przez Urząd Celny - Miejsce Odpraw Celnych (w późniejszym okresie – Miejsce Uznane), do którego delegowani byli funkcjonariusze celni. Tak, więc wszystkie zgłoszenia celne w imporcie i w eksporcie dokonywane były na miejscu w Łomiankach sprawnie, dobrze i rzetelnie. Dzięki temu, lokalni przedsiębiorcy (i nie tylko z okolic północnej Warszawy, ale i z całej stolicy, a nawet z całej Polski) mogli cały wysiłek i energię kierować w rozwój swoich firm, bez konieczności borykania się z kłopotliwymi, stresującymi i czasochłonnymi odprawami celnymi, mając jednocześnie pewność, że nasza firma uczyni wszystko, co możliwe w ramach aktualnych przepisów, by przynieść korzyść swoim klientom. W efekcie, nasze profesjonalne działania w transporcie i obsłudze celnej dało nam satysfakcję, w postaci uznania wielu podmiotów gospodarczych. Naszymi Klientami były i są wielkie, międzynarodowe koncerny, jak również średnie i małe przedsiębiorstwa polskie i zagraniczne. Każdy z naszych klientów był i jest dla nas najważniejszy. Jest obsługiwany z takim samym zaangażowaniem i rzetelnością.


Firma nasza posiada kilka pomieszczeń magazynowych, które wykorzystujemy do przechowywania towarów naszych klientów. Prowadzimy także stałą obsługę magazynowo – logistyczną towarów nam powierzonych oraz ich transport na zlecenie właściciela do odbiorców w całej Polsce. Naszym klientom oszczędza to czas, konieczność posiadania i używania specjalistycznego sprzętu magazynowego oraz zatrudnienie dodatkowych pracowników, nie zawsze w pełni wykorzystanych. Ta forma współpracy jest, więc korzystna dla obu stron.


Wejście Polski w struktury Unii Europejskiej potwierdziły obrany przez nas kierunek rozwoju naszej firmy, to jest: transport krajowy i zagraniczny, magazynowanie i logistyka oraz obsługa statystyczna (INTRASTAT) i odprawy celne (IMPORT-EKSPORT) w obrocie towarowym z zagranicą. Chcemy również rozwijać i poszerzyć kierunki naszych usług transportowych, korzystając z wypracowanych doświadczeń. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie i Państwo będziecie naszymi Klientami, a my gwarantujemy, że sprostamy Waszym oczekiwaniom, potrzebom oraz wszystkim życzeniom, przyczyniając się tym samym do własnego rozwoju, jak również i rozwoju firm naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy !


Adam Cedroński i Michał Cedroński


Wszelkie prawa zastrzeżone 2005 Eurotir sp. z o.o.

Projekt,

CMS,

hosting -

Maxus Net Communications 2005